Stránka není přístupná

Tato stránka není přístupná nebo je pro návštěvníky skrytá. Pokračovat můžete na mapu webu.

KORONAVIRUS, aktuální informace

 

Aktualizováno 14. 3. 2020: aktuální informace k současné situaci. Stav nouze v ČR. Konkrétní opatření v Třebíči.
koronavirus
 
 
Stav nouze

Čtvrtek 12. 3. 2020 - vláda vyhlásila stav nouze na 30 dnů. Platí od 12. 3. od 14:00 na celém území České republiky.

aktualizováno: 14. 3. 2020

  • Co to znamená?

Zákaz všech akcí, které mají více než 30 účastníků - od pátku 13. 3. od 6:00 zákaz pořádání akcí, kterých by se sešlo více než 30 osob (včetně soukromých akcí). Týká se kulturních, společenských, sportovních, náboženských akcí, poutí, přehlídek, trhů a dalších.

Zákaz se týká také tržnic, fitness center a posiloven, bazénů a saun. Od pátku 13. března se také ruší většina bohoslužeb, informace vždy na stránkách konkrétních farností.

Od soboty 14. 3. 2020 od 6:00 jsou zavřené všechny obchody s výjimkou potravin, lékáren, drogerii, benzinových pump a některých dalších. Opatření platí do 24. března do 6 hodin.

  • Cizinci nesmí do České republiky

Od soboty vláda zakázala vstup všem cizincům z rizikových oblastí. Na seznamu je 15 rizikových zemí: Čína, Jižní Korea, Írán, Itálie, Španělsko, Rakousko, Německo, Velká Británie, Francie, Nizozemsko, Švýcarsko, Švédsko, Norsko, Dánsko a Belgie.

  • Češi nesmí do rizikových zemí

Do 15 rizikových zemí uvedených v seznamu mají zase od soboty zakázáno jezdit čeští občané. Cesty na Slovensko či do Spojených států zase zakázaly tamní vlády. Seznam rizikových zemí se navíc může kdykoliv změnit.

Výjimka ze zákazu bude udělena řidičům kamionů, pilotům a dalším lidem, kteří zajišťují dodávky potravin. Ministr Hamáček uvedl, že tuto výjimku vydá v řádu hodin také pro české občany, kteří pracují na rakouské nebo německé straně hranic. Od pátku 13. 3. je výjimka upřesněna na pracovníky, kteří pracují do vzdálenosti 100 km od hranic.

  • Češi v cizině se budou moci vracet

Pro české občany, kteří se budou vracet z 15 zemí uvedených na rizikovém seznamu zůstane česká hranice otevřena. Omezena však bude hromadná doprava přes hranice, lidé budou moci přes hranici jen po vlastní ose. Mohou je například vyzvednou se zvláštním povolením příbuzní autem. Lidé po návratu z těchto zemí MUSÍ do povinné dvoutýdenní karantény.

  • Zavřené knihovny a restaurace

Od pátku vláda rovněž zakázala návštěvu posiloven, knihoven, diskoték a dalších podobných zařízení. Uzavřena budou celodenně i kina, divadla či diskotéky.

Od soboty 14. 3. 2020 od 6 hodin musí být zavřené všechny restaurace, pivnice, bary a podobná zařízení. Výjimka platí pro zaměstnanecké či vězeňské stravování. Zákaz se nevztahuje na prodej mimo provozovny, tedy třeba provozovny rychlého občerstvení s výdejovým okénkem nebo prodej jídla s sebou bez vstupu do provozovny.

  • Provoz škol dále omezen

Zůstávají zavřené základní, střední, vyšší odborné a vysoké školy. Nově byly uzavřeny základní umělecké školy, nařízení platí od pátečního rána. Mateřské školy zůstávají zatím v provozu.

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

loader Načítám...
Fond Vysočiny