Mateřská škola

Mateřská škola byla v obci Pyšel založena v roce 1961. Původně byla zřízena v budově č. 90, která primárně sloužila jako ubytovna pro občany obce. Jednalo se o jednopodlažní budovu o dvou pokojích a kuchyňce. Jeden pokoj sloužil jako ložnice a druhý jako herna. Součástí školy byly také toalety a umývárna. První ředitelkou zde byla Jaroslava Dvořáková. Ve škole byl celodenní provoz (cca do 17.00 hod.) kvůli autobusovému spojení přespolních dětí. Součástí školy byla rozlehlá zahrada.

1. ledna 2003 byla mateřská škola a základní škola sloučena do právního subjektu.

V listopadu 2003 byla mateřská škola přestěhována do současných prostor, kde dříve býval byt správce školy, který byl upraven v rámci možností pro potřeby edukace předškolních dětí. V posledních letech prošla mateřská škola rekonstrukcí, byl pořízen nový nábytek, upraveny podlaha a výmalba. Prostory mateřské školy se skládají z herny, která je rozdělena do několika koutů, což dětem usnadňuje orientaci v ní, dále pak z  jídelny, šatny a umývárny s toaletami.

Součástí mateřské školy je školní zahrada vybavena prolézačkami, houpačkami, dřevěným vláčkem, skluzavkou a domečkem, kde děti mohou aktivně trávit pobyt venku. Součástí zahrady je také pískoviště s hračkami. Na zahradě je několik ovocných stromů, záhony na pěstování nenáročných květin či plodin a krmítka pro ptáky. Mateřská škola má možnost navštěvovat tělocvičnu umístěnou v základní škole.

V současné době má mateřská škola kapacitu 22 dětí ve věku od 2 do 6 let, při odložené školní docházce až 7 let.  Navštěvují ji nejen děti z obce Pyšel, ale také děti z obcí Vaneč, Zahrádka, Pozďatín a Smrk.

loader Načítám...
Fond Vysočiny