Střípky z roku 2022/2023

Výlet předškoláků do BRuNA (2. 9. 2022)

Společný výlet se ZŠ

Loučení s létem (22. 9. 2022)

Spolupráce se ZŠ – zábavné odpoledne pro děti a rodiče. Pro děti byly na školní zahradě připraveny různé úkoly, za které dostávaly peříčka na indiánskou čelenku. Součástí programu byla také ukázka dravců.

Výlet na divadelní vystoupení a stanici Policie ČR v Náměšti nad Oslavou (19. 10. 2022)

Děti zhlédly loutkovou pohádku O kůzlátkách, nakrmily kačenky na řece Oslavě a prohlédly si policejní stanici, zjistily, co vše k práci policisty patří a prozkoumaly policejní vůz.

Kouzelnické vystoupení (20. 10. 2022)

Halloween (31. 10. 2022)

Pro děti byly připraveny halloweenské úkoly. Dopoledne jsme si všichni náremně užili.

Beseda pro rodiče a veřejnost s Mgr. Lenkou Bínovou (2. 11. 2022)

Beseda na téma Vzrůstající agresivita a agresivní chování u předškolních dětí a dětí mladšího školního věku

Vítání občánků v obci Pyšel (13. 11. 2022)

Děti z mateřské školy přivítaly nové občánky obce básničkami a písničkami.

Hudební vystoupení (18. 11. 2022)

Během hudebního vystoupení Z pohádky do pohádky se děti seznámily s různými hudebními nástroji a některé dívky se dokonce staly princeznami.

Výlet předškoláku do Anthroposu v Brně (22. 11. 2022)

Psaní dopisu Ježíškovi a večerní cesta na „tajemné místo“ (2. 12. 2022)

Také letos děti psaly dopis Ježíškovi, tentokrát si děti napsaly ve školce dopis společně s rodiči a poté ho, jako každý rok, přinesly na „tajemné místo“ v lese.

Nocování předškoláků v MŠ (2. 12. 2022)

Psaní dopisu Ježíškovi, pečení šneků ze slaného těsta, vánoční tvoření, malování na okna, vánoční cesta a vánoční pohádka – to bylo nocování předškoláků ve školce.

Mikuláš (2. 12. 2022)

Tento rok za námi do MŠ přišel Mikuláš s andělem a dokonce i s čertem. Do rolí této trojice se letos vžily maminky školkových dětí a některé jejich kamarádky z obce.

Vánoce v mateřské škole

Krásný předvánoční čas jsme si s dětmi, jako každý rok, užili naplno – zdobení stromečku, povídání o vánočních tradicích, pečení a ochutnávka cukroví, zpěv koled, zapalování prskavek, samozřejmě vánoční nadílka a mnoho dalšího.

Dudácké vystoupení (21. 12. 2022)

K vánoční atmosféře nám svým vystoupení přispělo dudácké duo.

Návštěva kozlíka Edy (24. 1. 2023)

Do mateřské školy přišla vzácná návštěva - kozlík Eda, kterého si děti mohly pohladit, nakrmit a povodit na vodítku po školní zahradě.

Karneval (14. 2. 2023)

Letošní karneval se konal ve spolupráci s DDM Náměšť nad Oslavou.

Beseda pro rodiče a veřejnost s Mgr. Lenkou Bínovou (15. 2. 2023)

Beseda na téma Vývoj řeči u dítěte, jak předcházet logopedickým vadám, role rodiče při rozvoji řeči a výslovnosti u dítěte aneb jak předcházet možným neúspěchům ve škole.

Výlet předškoláků do Planetária Brno (28. 2. 2023)

Společný výlet se ZŠ

Divadelní představení Jak Martin s Barborkou vítali jaro (30. 3. 2023)

Krásné loutkové a také hrané interaktivní představení, ve kterém děti přivítaly jaro, zazpívaly si písničky a mnohokrát se staly součástí příběhu.

Návštěva DVP Pyšel (20. 4. 2023)

Rej čarodějnic (28. 4. 2023)

Dopoledne s kouzelnými úkoly, s opékáním marshmallow a pálením papírových čarodějnic.

Vystoupení ke Dni matek (11. 5. 2023)

Letos jsme připravovali vystoupení pro maminky společně s žáky ZŠ, tentokrát jsme rodičům a prarodičům předvedli písničky a tanečky z pohádky Ať žijí duchové.

Výlet na Ostrůvek ve Velkém Meziříčí (15. 5. 2023)

Pro děti byl připraven program Jak štěňátko dostalo chuť na med, kde se dozvěděly informace ze života včel.

Den dětí (1. 6. 2023)

Pohádková cesta za pokladem

Vystoupení dětí na akci pro veřejnost „Odpoledne při muzice“ (4. 6. 2023)

Výlet na hrad Roštejn (14. 6. 2023)

S dětmi jsme vyrazili na výlet na hrad Roštejn, kde se konala akce s názvem Pohádkový Roštejn. Pro děti zde byl připraven bohatý program plný písniček, pohádek a kouzel. Na výlet s námi jeli také rodiče a prarodiče některých dětí.

Loučení s předškoláky (15. 6. 2023)

Slavnostně jsme se letos rozloučili s pěti předškoláky – děti byly pasovány na školáky, obdržely šerpu a drobný dárek pro vzpomínku na MŠ.

Předplavecký výcvik (18. 4. 2023 - 20. 6. 2023)

10 lekcí vždy v úterý – probíhal v Aquaparku Laguna v Třebíči – na plavání jezdila ZŠ a 12 dětí z MŠ.

Výlet do Permonia v Oslavanech (28. 6. 2023)

Malé děti si prošly program Duhová kapka a předškoláci si užili program Ztracený permoník.

loader Načítám...
Fond Vysočiny